text.skipToContent text.skipToNavigation

Kupuj w sklepie producenta i skorzystaj z Darmowej Dostawy już od 99zł!

3 aranżacje białego salonu z kolorowymi dodatkami

Biały salon z kolorowymi dodatkami to recepta na nowoczesne, jasne, nastrajające optymistycznie wnętrze. To także prosty sposób na stylową, ponadczasową aranżację. Oto trzy podpowiedzi, jak zrobić to dobrze.

]Biel króluje w polskich wnętrzach od wielu sezonów. Przez ten czas nauczyliśmy się, jak urządzać monochromatyczne wnętrza, żeby nie były monotonne i nudne. Stąd wiele naprawdę dobrych realizacji wnętrz w bieli. Jednak oko przykuwają najczęściej te, w których zastosowano kolorowe dodatki.

Zalety bieli

Biały salon to salon elegancki, jasny, dający poczucie harmonii i spokoju. Biel optycznie powiększa i rozświetla pomieszczenia, więc świetnie sprawdza się w niedużych mieszkaniach. Co nie oznacza, że należy z niej rezygnować w przestronnych salonach w apartamentowcach – wręcz przeciwnie. Na dużych przestrzeniach wyjątkowo dobrze będą wyglądać kolorowe dodatki na białym tle ścian, podłóg i mebli. Biel sprawia też, że wnętrze wydaje się być sterylnie czyste, i niejako wymusza zachowanie czystości – na białych powierzchniach zabrudzenia rzucają się w oczy, co mobilizuje do szybkiej interwencji ze szmatką i środkiem myjącym. Dlatego też ważne jest, aby ściany w salonie malować białą farbą o zwiększonej odporności na zabrudzenia i szorowanie. Taką farbą jest Śnieżka Eko PLUS.

Kolorowe dodatki

Na tle bieli wszystkie kolory prezentują się bardzo dobrze. Nie występuje te żaden zgrzyt pomiędzy białym tłem a kolorowym elementem. Aranżację białego salonu z kolorowymi dodatkami można wykonać na kilka sposobów: biel plus jeden kolorów dodatków, biel plus dwa kolory uzupełniające lub biel plus dodatki w wielu kolorach. Każda z opcji da innych efekt. Biały salon z dodatkami w jednym kolorze da interesujący efekt, bez względu, jakiego koloru użyjemy. Może to być modny żółty, co pomoże stworzyć bardzo świeży, słoneczny efekt. Może być czerwony – co jest rozwiązaniem odważnym albo niebieski – dla odmiany kolor bezpieczny. Świetny efekt da połączenie bieli z granatem, szarościami i oczywiście nieśmiertelne połączenie bieli z czernią. Ciemne kolory jako dopełnienie bieli, prezentują się bardzo elegancko. Graficzne biało kolorowe zestawienia zawsze się bronią i nie wymagają szczególnych zdolności do zestawiania kolorów.Trochę więcej wysiłki wymaga dobranie dwóch dodatkowych kolorów do białego salonu.

Zestawienia, które będą prezentować się dobrze, to żółty z granatowym, żółty z fioletem, zielony z czerwienią, niebieski z szarością, żółty z czarnym oraz bardzo modne połączenie żółtego z szarym. Pamiętaj, żeby zestawiać ze sobą kolory, które są po przeciwnych stronach palety barw. Dodatki do salonu znajdziesz w każdym sklepie z wyposażeniem wnętrz.

Feeria barw

Nie musisz jednak trzymać się konsekwentnie jednego lub dwóch kolorów. Wielobarwna mieszanina w dodatkach będzie wyglądać bardzo artystycznie i fantazyjnie. Kolorowe dodatki do salonu to poduszki, zasłony, dywany, lampy, figurki, bibeloty. Nie zapominaj też, że dodatki do salonu na ścianę też są kolorowe. Obrazy, plakaty, grafiki urozmaicą białe ściany i podkreślą artystyczny charakter wnętrza. Świetny efekt dają też książki – ich różnokolorowe grzbiety ustawione na półkach i w regałach stanowią wielkobarwną kompozycję, która urozmaica wnętrze.

The official store of the brand manufacturer:

Delivery options

For orders exceeding PLN 99:

 •  

  Courier 48h Delivery cost PLN 0


For orders under PLN 99:

 •  

  Standard Courier delivery cost PLN 15.49

 •  

  Express delivery cost PLN 15.49

 •  

  Poczta Polska (recorded delivery) only testers, delivery cost PLN 6.49