text.skipToContent text.skipToNavigation

Kupuj w sklepie producenta i skorzystaj z Darmowej Dostawy już od 99zł!

3 pomysły, jak wykorzystać plastry drewna – inspiracje i porady

Inspiracji na wykorzystanie plastrów z drewna jest mnóstwo! Wybraliśmy dla Ciebie trzy najciekawsze. W tym artykule pokażemy Ci, jakie dekoracje możesz stworzyć z tych naturalnie pięknych drewnianych krążków. Możesz użyć ich w mieszkaniu lub w ogrodzie.

Plastry drewna – inspiracje z naturą w tle

Ozdoby z plastrów drewna na stałe zagościły na naszych stołach, ścianach i w ogrodach. Dlaczego? Ponieważ to prosty i bardzo wdzięczny sposób dekoracji. Krążki drewniane bardzo czytelnie nawiązują do kontaktu z przyrodą i czerpania przyjemności z samego obcowania z przedmiotami przywodzącymi na myśl las, świeże powietrze i relaks na łonie natury.
 

Inspiracje z plastrami drewna w roli głównej to także ukłon w stronę stylu skandynawskiego. Ich forma jest prosta, minimalistyczna i pozbawiona niepotrzebnych zdobień. Samo drewno to w końcu jeden z najważniejszych filarów tego zwróconego w stronę natury nurtu wnętrzarskiego. Co można zrobić z plastrów drewna? Sprawdź nasze trzy pomysły!

Plastry drewna – ozdoby na stół

Pierwszą inspiracją do stworzenia ozdób z plastrów drewna jest dekoracja stołu. Pojedyncze dekoracje z drewnianych krążków, np. z drewna brzozy, o średnicy ok. 10 cm i grubości ok. 3-5 cm sprawdzą się jako oryginalne podstawki pod kubki. Jeśli zdecydujesz się na większą średnicę – np. 20 czy nawet 30 cm – stworzysz ciekawą podstawę pod ulubione świece. Z tego typu małymi akcentami stworzysz w pomieszczeniu przyjemną aurę.
 

Plastry drewna – inne inspiracje na stół:
 

 • podkładka na stół z małych połączonych plastrów drewna,

 • drewniane tabliczki imienne z plastrów drewna.

Świecznik z krążków drewnianych – dekoracja do Twojego domu

Drugą inspiracją jest unikalny świecznik z krążków drewnianych. Do jego wykonania będziesz potrzebować jednego dużego plastra drewna, najlepiej o średnicy ok. 30 cm i wysokości nawet 10 cm. Wystarczy, że wykonasz kilka nacięć wiertłami do drewna – idealnie sprawdzą się tu tzw. sedniki. Nacięcia w tej ozdobie z plastra drewna powinny pomieścić świeczki typu tealight. Na średniej wielkości świeczniku zmieścisz ich ok. 6-7. Postaw swój świecznik na stole i ciesz się oryginalną dekoracją.
 

Krążki drewniane – inne dekoracje do domu:
 

 • stolik kawowy z plastra drewna,

 • dekoracja na drzwi z krążków drewnianych (wianek).

Plastry drewna – inspiracje do ogrodu

Ozdoby takie jak plastry drewna świetnie sprawdzają się także w ogrodzie. Spróbuj zrobić np. podwieszane okrągłe donice z drewna. Wystarczy, że użyjesz kilku sporych plastrów, w których nawiercisz po 3 otwory na brzegach – pamiętaj, że muszą być rozmieszczone w równych odstępach od siebie. Przewlecz przez każdy z nich nieco grubszy jutowy sznurek i zwiąż na końcu w ozdobny węzeł. Podwieś całość na hakach – Twoje drewniane podstawy pod donice są już gotowe! Pamiętaj o odpowiednim zabezpieczeniu drewna.
 

Inne pomysły na plastry drewna w ogrodzie:
 

 • tarcza zegarowa z plastra drewna,

 • drewniane tabliczki do notatek pomalowane farbą kredową.

Jak zabezpieczyć ozdoby z plastrów drewna?

Jak widzisz, ozdoby z plastrów drewna mogą być wykorzystane do upiększenia nie tylko domu, ale i ogrodu. Jeśli chcesz chronić swoje dekoracje z plastrów drewna, pomyśl o użyciu Lakierobejcy Ochronno-Dekoracyjnej marki Vidaron, która zawiera Teflon™ surface protector. Produkty zawierające w swoim składzie ten skłądnik charakteryzują się podwyższoną odpornością na niszczące warunki atmosferyczne. Lakierobejcą możesz pomalować nie tylko ozdoby z plastrów drewna, ale i ogrodzenia, altany, meble ogrodowe, pergole czy balustrady.
 

Lakierobejca tworzy na drewnie trwałą i elastyczną powłokę, która jest odporna na ścieranie. Skutecznie zabezpieczy dekoracje z plastrów drewna przed działaniem słońca (UV), wody, śniegu i mrozu, zachowując jednocześnie naturalny rysunek słojów. Zapewnia 6‐letnią gwarancję skutecznej ochrony, jednak uprzednio pod lakierobejcę wymagane jest nałożenie Impregnatu Ochronnego do Drewna Gruntującego VIDARON, jako podkład biologicznie zabezpieczający malowane drewno. Tak zabezpieczone plastry drewna w ogrodzie będą służyły w niezmienionej formie przez wiele sezonów.

The official store of the brand manufacturer:

Delivery options

For orders exceeding PLN 99:

 •  

  Courier 48h Delivery cost PLN 0


For orders under PLN 99:

 •  

  Standard Courier delivery cost PLN 15.49

 •  

  Express delivery cost PLN 15.49

 •  

  Poczta Polska (recorded delivery) only testers, delivery cost PLN 6.49