text.skipToContent text.skipToNavigation

Kupuj w sklepie producenta i skorzystaj z Darmowej Dostawy już od 99zł!

Drewniany stojak na wino? DIY, czyli zrób to sam – podpowiadamy jak!

Idealny pomysł na stylowy prezent lub ciekawą ozdobę w domu? Zdecydowanie stojak na wino, który zrobisz sam. W tym artykule podpowiadamy, jakich materiałów użyć i jak zrobić taki oryginalny dodatek dla każdego konesera tego trunku. Zarezerwuj sobie wolne popołudnie i wykonaj stojak na wino typu zrób to sam!

Stojak na wino, który zrobisz sam – od pomysłu do wykonania

W większości domów stojak na wino będzie zawsze stylowym dodatkiem, który podkreśli niepowtarzalny styl wnętrza. To nie tylko ozdoba, ale i praktyczny przedmiot, pozwalający uporządkować przestrzeń i stworzyć niebanalny kącik dla konesera wina. Z tego dodatku ucieszą się zarówno wytrawni znawcy tego trunku, jak i ci lubiący po prostu wypić lampkę czerwonego wina do obiadu.
 

Stojak na wino zrób to sam może być wykonany różnymi technikami i z użyciem przeróżnych materiałów. Możesz wybrać niesamowite surowce: od podgiętych i złączonych ze sobą płyt winylowych, przez rozpostarte na metalowych rurkach (niczym hamaki) kawałki materiału, aż do połączonych rurek PVC, w które włożysz swoje butelki. Ciekawym rozwiązaniem jest też tradycyjne drewno – materiał szlachetny, ponadczasowy i elegancki. Jak zrobić stojak na wino z drewna? Odpowiedź niżej.

Jak zrobić stojak na wino krok po kroku?

Czas zabrać się do pracy i wykonać swój pierwszy stojak na wino! Jak zrobić ten dodatek? Przygotuj przede wszystkim małą drewnianą skrzynkę na owoce (w naszym przypadku ma ona wymiary 40 cm x 37 cm i przekątną 57 cm). Potrzebne Ci będą także dwie deseczki na półki, a także szlifierka, wyrzynarka do drewna i impregnat.
 

Krok 1. Tworzymy obudowę stojaka na wino. Skrzyneczkę, która będzie stanowiła cały korpus stojaka, należy dobrze przygotować. Przyda się tu dokładne czyszczenie drewna i szlifowanie. Nasza praca jest dzięki skrzynce nieco przyspieszona, ponieważ nie musimy budować całego szkieletu stojaka od podstaw.
 

Krok 2. Czas na półki w kształcie X. Nadszedł moment na przygotowanie półek. U nas mają one po 57 cm długości. Należy je złączyć w samym środku półki, tak aby tworzyły idealny X. Najlepiej wyciąć w tym celu na połowie każdej z nich otwór o szerokości odpowiadającej grubości półki. Następnie należy złączyć, czyli „włożyć” w siebie obie półki – na zasadzie klocków. Tak powstanie X.
 

Krok 3. Stojak na wino – jak zrobić i wykończyć? Ostatni etap to wykończenie stojaka. Do tego celu warto użyć VIDARON Impregnat Ochronno-Dekoracyjny Powłokotwórczy, który nie tylko będzie chronił nasze drewno, ale i stworzy idealną powłokę dekoracyjną. Całość doskonałe uwypukli wszystkie naturalne atuty naszego materiału. Impregnat świetnie podkreśli słoje w drewnie i sprawi, że półka na wino będzie cieszyć oko przez długi czas.

Stojak na wino – jak zrobić, ale i jak go zabezpieczyć?

Do wykończenia stojaka na wino DIY polecamy VIDARON Impregnat Ochronno-Dekoracyjny Powłokotwórczy. Produkt świetnie sprawdza się nie tylko na zewnątrz, ale i wewnątrz pomieszczeń. Zawiera dodatek Teflon™ Surface Protector, dzięki czemu skutecznie wzmacnia, chroni i ozdabia drewno, podkreślając jego naturalne piękno. Nasz stojak na wino zrób to sam jest dzięki niemu zabezpieczony np. przed szkodliwym wpływem promieniowania UV.
 

W połączeniu z bezbarwnym Impregnatem Ochronnym Do Drewna Gruntującym VIDARON zapewnia pełną ochronę drewna aż do 6 lat. Ponieważ dostępny jest w 14 gotowych kolorach, zabezpieczony nim stojak na wino DIY będzie pasował kolorystycznie do każdej przestrzeni, w której chcemy go umieścić – w nowoczesnych loftach, stylu skandynawskim czy eleganckim stylu hampton!
 

Wiele osób zastanawia się, jak zrobić stojak na wino ze sznurka, materiału, plastiku. My podpowiadamy, jak zrobić stojak na wino z drewna. Ten szlachetny materiał będzie idealną ozdobą każdego mieszkania. Należy tylko pamiętać o jego dobrym zabezpieczeniu, np. impregnatem do drewna. Taki stojak na wino DIY stanie się wtedy nie tylko eleganckim i praktycznym, ale też trwałym dodatkiem!

Oficjalny sklep producenta marek:

Metody dostawy

Przy zamówieniu powyżej 99 zł:

  •  

    Kurier 48h koszt dostawy 0 zł


Przy zamówieniu poniżej 99 zł:

  •  

    Kurier 48h koszt dostawy 12,99 zł

  •  

    Poczta Polska (list polecony) tylko testery, koszt dostawy 6,49 zł