text.skipToContent text.skipToNavigation

Советы

Найдено: 20
 • Jak malować lakierobejcą?

  Совет

  Jak malować lakierobejcą – lista narzędzi i kilka praktycznych porad

  Meble ogrodowe, altanki, ogrodzenia i elementy stolarki budowlanej wymagają starannej konserwacji. Warto ochronić je przed zmiennymi temperaturami i opadami za pomocą dobrej lakierobejcy. Zobacz, jak prawidłowo malować lakierobejcą i co będzie Ci do tego potrzebne.

  Дальше
 • Zadbaj o swoją balustradę na balkonie

  Совет

  Zadbaj o swoją balustradę na balkonie

  Służy ozdobie i ochronie, ale żeby spełniała dobrze obie funkcje, balustradzie balkonowej od czasu do czasu przyda się renowacja. Malowanie balustrady pozwala uchronić ją przed zgubnymi skutkami ekspozycji na wilgoć, brud i promieniowanie UV. Podpowiadamy, jak odnowić balustradę balkonową we własnym zakresie.

  Дальше
 • Przygotowanie do szpachlowania i gładzenia

  Совет

  Szpachlowanie i gładzenie ścian – instrukcja krok po kroku

  Zanim możliwe będzie ostateczne wykończenie ścian, polegające na ich dekorowaniu, niezbędne jest przygotowanie ich do tego etapu. Polega ono na szpachlowaniu ścian oraz ich gładzeniu – procesach, dzięki którym efekt będzie zawsze udany. Jak wykonać te prace we własnym zakresie?

  Дальше
 • Farby akrylowe

  Совет

  Farby akrylowe czy lateksowe – które do jakich pomieszczeń?

  Najczęściej wybieranymi preparatami do malowania ścian i sufitów w mieszkaniach są farby lateksowe oraz farby akrylowe. Dzięki nim możesz łatwo i szybko odświeżyć swoje wnętrza i nadać im pożądany charakter. Jednak oba typy produktów sporo różni. Farba lateksowa czy akrylowa – którą lepiej wybrać?

  Дальше
 • Rodzaje farb

  Совет

  Rodzaje farb: farby odporne na ścieranie na sucho, farby zmywalne i farby odporne na zmywanie i szorowanie na mokro

  Przedpokój, kuchnia, pokój dziecka – to tylko niektóre z pomieszczeń, w których ściany są szczególnie narażone na zabrudzenia. Farba zmywalna tworzy trwałą powłokę, która pozwala łatwo pozbyć się plam bez blaknięcia koloru. Przeczytaj, jakie są rodzaje farb do ścian i czym się od siebie różnią!

  Дальше
 • Jakie farby do ścian w kuchni wybrać?

  Совет

  Jakie farby do ścian w kuchni wybrać?

  Wykańczanie ścian w kuchni płytkami ceramicznymi podyktowane jest specyficznymi warunkami panującymi w tego typu pomieszczeniach. Można jednak zrezygnować z tradycyjnych kafelków, wybierając farby do kuchni. Sprawdź, jaka farba do kuchni jest najlepsza.

  Дальше
 • Farba lateksowa – co warto o niej wiedzieć?

  Совет

  Farba lateksowa – co warto o niej wiedzieć?

  Malowanie ścian to najłatwiejszy sposób na odświeżenie wnętrz i zmianę wystroju otoczenia. Jednymi z najczęściej wybieranych emulsji do tego celu są farby lateksowe. Czym są, jakie mają właściwości i jak nimi malować? Poznaj właściwości farb lateksowych!

  Дальше
 • Malowanie wnętrz

  Совет

  Malowanie wnętrz – wszystko co musisz wiedzieć o poszczególnych etapach prac

  Malowanie pokoju wydaje się łatwe, jednak zanim złapiesz za pędzel, dowiedz się, jakie etapy prac Cię czekają i w jakiej kolejności najlepiej je wykonywać. Sprawdź, jak przygotować ściany do malowania i jak prawidłowo je później udekorować – zapoznaj się z instrukcją wykańczania ścian krok po kroku.

  Дальше
 • Najlepsza farba do metalu

  Совет

  Najlepsza farba do metalu – jaki produkt sprawdzi się najlepiej?

  Wybór farby do metalu zależy w dużej mierze od jej przeznaczenia – inny produkt będzie odpowiedni do malowania ogrodzeń, inny do odnawiania metalowych elementów na placu zabaw, a jeszcze inny do zabezpieczenia dachu krytego blachodachówką. Podpowiadamy, jak wybrać farbę do metalu odpowiednią do różnych zastosowań – sprawdź, która będzie najlepsza!

  Дальше
 • Malowanie dachu

  Совет

  Farba na ocynk – jaki produkt wybrać?

  Podobnie jak inne metale, dach pokryty blachą ocynkowaną wraz z upływem czasu ulega korozji, odbarwieniu i uszkodzeniom mechanicznym. Malując pokrycie odpowiednią farbą na ocynk, możesz skutecznie wzmocnić jego trwałość. Podpowiadamy, jak wybrać farbę do blachy ocynkowanej i który produkt sprawdzi się najlepiej.

  Дальше