text.skipToContent text.skipToNavigation

Porady

Znaleziono: 16
 • Rodzaje farb

  Porada

  Rodzaje farb: farby odporne na ścieranie na sucho, farby zmywalne i farby odporne na zmywanie i szorowanie na mokro

  Przedpokój, kuchnia, pokój dziecka – to tylko niektóre z pomieszczeń, w których ściany są szczególnie narażone na zabrudzenia. Farba zmywalna tworzy trwałą powłokę, która pozwala łatwo pozbyć się plam bez blaknięcia koloru. Przeczytaj, jakie są rodzaje farb do ścian i czym się od siebie różnią!

  Dalej
 • Farba lateksowa – co warto o niej wiedzieć?

  Porada

  Farba lateksowa – co warto o niej wiedzieć?

  Malowanie ścian to najłatwiejszy sposób na odświeżenie wnętrz i zmianę wystroju otoczenia. Jednymi z najczęściej wybieranych emulsji do tego celu są farby lateksowe. Czym są, jakie mają właściwości i jak nimi malować? Poznaj właściwości farb lateksowych!

  Dalej
 • Malowanie wnętrz

  Porada

  Malowanie wnętrz – wszystko co musisz wiedzieć o poszczególnych etapach prac

  Malowanie pokoju wydaje się łatwe, jednak zanim złapiesz za pędzel, dowiedz się, jakie etapy prac Cię czekają i w jakiej kolejności najlepiej je wykonywać. Sprawdź, jak przygotować ściany do malowania i jak prawidłowo je później udekorować – zapoznaj się z instrukcją wykańczania ścian krok po kroku.

  Dalej
 • Malowanie mebli kuchennych z płyty MDF

  Porada

  Malowanie mebli kuchennych z płyty MDF – jak odnowić kuchnię?

  Jeśli wystrój Twojej kuchni pozostawia wiele do życzenia, nie musisz od razu wymieniać wszystkich szafek na nowe. Przemalowanie mebli kuchennych na atrakcyjniejszy kolor będzie tańsze, a Ty zyskasz satysfakcję z samodzielnie przeprowadzonej metamorfozy w kuchni. Sprawdź, jak samodzielnie przemalować meble kuchenne z płyty MDF!

  Dalej
 • Jak przygotować ściany do malowania?

  Porada

  Jak przygotować ściany do malowania? Kilka praktycznych porad

  Planujesz malowanie mieszkania? Aby rezultat był zadowalający, należy zadbać o właściwe przygotowanie ścian jeszcze przed ich pomalowaniem. Podpowiadamy, jakie kroki wykonać, zanim zabierzesz się za nakładanie nowej warstwy farby! Dzięki temu kolor będzie jednorodny, a powłoka – trwała i gładka.

  Dalej
 • Jakie farby do ścian w kuchni wybrać?

  Porada

  Jakie farby do ścian w kuchni wybrać?

  Wykańczanie ścian w kuchni płytkami ceramicznymi podyktowane jest specyficznymi warunkami panującymi w tego typu pomieszczeniach. Można jednak zrezygnować z tradycyjnych kafelków, wybierając farby do kuchni. Sprawdź, jaka farba do kuchni jest najlepsza.

  Dalej
 • Najlepsza farba do metalu

  Porada

  Najlepsza farba do metalu – jaki produkt sprawdzi się najlepiej?

  Wybór farby do metalu zależy w dużej mierze od jej przeznaczenia – inny produkt będzie odpowiedni do malowania ogrodzeń, inny do odnawiania metalowych elementów na placu zabaw, a jeszcze inny do zabezpieczenia dachu krytego blachodachówką. Podpowiadamy, jak wybrać farbę do metalu odpowiednią do różnych zastosowań – sprawdź, która będzie najlepsza!

  Dalej
 • Malowanie dachu

  Porada

  Farba na ocynk – jaki produkt wybrać?

  Podobnie jak inne metale, dach pokryty blachą ocynkowaną wraz z upływem czasu ulega korozji, odbarwieniu i uszkodzeniom mechanicznym. Malując pokrycie odpowiednią farbą na ocynk, możesz skutecznie wzmocnić jego trwałość. Podpowiadamy, jak wybrać farbę do blachy ocynkowanej i który produkt sprawdzi się najlepiej.

  Dalej
 • Jaką farbą do drewna zaimpregnować ogrodzenie?

  Porada

  Jaką farbą do drewna zaimpregnować ogrodzenie?

  Aby drewniane ogrodzenie jak najdłużej zachowało atrakcyjny wygląd, wymaga odpowiedniej konserwacji. Dlatego wybór farby do drewna lub impregnatu nie jest tylko kwestią estetyki. Odpowiednio dobrane materiały będą długo chronić Twój płot przed czynnikami, które zagrażają jego trwałości. Sprawdź, jak wybrać farbę do pomalowania drewnianego ogrodzenia!

  Dalej
 • Top-9-farb-do-drewna-na-zewnatrz.jpg

  Porada

  Czym powinna się charakteryzować farba do drewna na zewnątrz?

  Szukasz wydajnego produktu, za pomocą którego odnowisz stare ogrodzenie albo pomalujesz altankę w ogrodzie? Wyjaśniamy, czym powinny wyróżniać się farby do drewna i jak wybrać odpowiedni produkt do różnych zastosowań. Prezentujemy też 9 najlepszych farb do drewna – sprawdź, która sprawdzi się w Twoim przypadku!

  Dalej