text.skipToContent text.skipToNavigation

Porady

Znaleziono: 56
 • Czym powinna charakteryzować się farba do łazienki?

  Porada

  Czym powinna charakteryzować się farba do kuchni i łazienki – podpowiadamy

  Emulsja do malowania kuchni i łazienki powinna gwarantować ochronę przed wilgocią i plamami. Jaka farba do kuchni i łazienki sprawdzi się najlepiej – ceramiczna czy lateksowa? Zobacz, na które parametry trzeba zwrócić uwagę.

  Dalej
 • Farby do malowania parapetów zewnętrznych

  Porada

  Farby do malowania parapetów zewnętrznych – jaki produkt wybrać?

  Choć nie przywiązujemy do ich estetyki tak dużej wagi jak do elementów wewnętrznych, parapety zewnętrzne również wymagają właściwego wykończenia i pielęgnacji, by zachować dobry wygląd w rozmaitych warunkach atmosferycznych. Podpowiadamy, jaka farba do malowania parapetów zewnętrznych będzie najlepsza.

  Dalej
 • Jak zrobić drabinę drewnianą?

  Porada

  Drewniana drabina. Jak zrobić ją samodzielnie?

  Drewniana drabina – jak zrobić samodzielnie tę ciekawą ozdobę? To bardzo proste. Sprawdź nasz poradnik i wykonaj własną, oryginalną dekorację. Drewniana drabina DIY może zdobić Twój ogród, balkon czy łazienkę. Skompletuj materiały i do dzieła!

  Dalej
 • Stiuk – jak przygotować się do malowania?

  Porada

  Stiuk – jak przygotować się do malowania?

  Ze starożytnych, rzymskich pałaców stiuk trafił pod współczesne strzechy, ciesząc oko miłośników efektownych i nietypowych wykończeń ścian. Ci, którzy marzą o wyłożeniu salonu czy łazienki marmurem, nie muszą sięgać po kamienne płyty, ponieważ stiuk nie tylko imituje wygląd kamienia, ale ma też niektóre jego właściwości. Sprawdź, czym jest ten materiał, jak go stosować i który stiuk na ścianę sprawdzi się najlepiej w Twoim wnętrzu.

  Dalej
 • Malowanie drzwi

  Porada

  Malowanie drzwi – instrukcja krok po kroku

  Malowanie drzwi wymaga starannego przygotowania podłoża oraz doboru odpowiednich produktów – inne sprawdzą się w przypadku powierzchni drewnianych, a inne przy okleinie. Zobacz, jakie narzędzia i farby będą Ci potrzebne i jak przeprowadzić renowację krok po kroku.

  Dalej
 • Czym różni się grunt od farby podkładowej?

  Porada

  Czym różni się grunt od farby podkładowej? Co wybrać?

  Grunt czy farba podkładowa – to pytanie zadaje sobie wiele osób przed odnowieniem czy wykańczaniem wnętrza. Co warto wiedzieć na temat każdego z produktów, jakie są ich zadania, czym się różnią i który z nich będzie lepiej odpowiadał Twoim potrzebom?

  Dalej
 • Jak uzyskać efekt brokatu na ścianach?

  Porada

  Jak uzyskać efekt brokatu na ścianach?

  Marzysz o lśniącej i efektownej ścianie z brokatem? Jest co najmniej kilka sposobów na osiągnięcie takiego efektu. Wybór zależy przede wszystkim od tego, czy połysk ma być subtelny i delikatny lub spektakularny i dominujący nad resztą wnętrza. Dowiedz się, jak malować brokatowe ściany.

  Dalej
 • Jak przygotować się do malowania kolorowych ścian na biało

  Porada

  Jak przygotować się do malowania kolorowych ścian na biało? Krok po kroku

  Przemalowanie ściany w intensywnym kolorze na neutralną biel bywa bardzo pracochłonne. Jednak dzięki skrupulatnemu przygotowaniu podłoża możesz uniknąć nakładania wielu warstw – wystarczy jedna lub dwie, by w pełni pokryć starą powłokę. Podpowiadamy, jak krok po kroku przygotować ścianę do malowania na biało.

  Dalej
 • Jak zabezpieczyć powierzchnie przed korozją?

  Porada

  Jak zabezpieczyć powierzchnie stalowe i żeliwne przed korozją?

  Aby na metalu nie pojawiły się ogniska korozji, trzeba go odpowiednio zabezpieczyć. Najprostszym sposobem na rdzę jest pomalowanie metalowej i żeliwnej konstrukcji farbą antykorozyjną. Którą wybrać? I jaką farbę można stosować bezpośrednio na rdzę?

  Dalej
 • Nowoczesny salon ze skosem - ŚNIEÅ»KA Plamoodporna P02 szykowna

  Porada

  Top 8 farb do salonu w bloku – dobierz najlepsze kolory!

  Aranżacja salonu w bloku bywa wyzwaniem. Standardem są pokoje o niewielkim metrażu oraz wąskim i długim kształcie. Te mankamenty pomieszczenia możesz jednak skorygować – wystarczy wybrać odpowiednie kolory ścian do salonu. Podpowiadamy, które farby pomogą optycznie powiększyć pokój!

  Dalej