text.skipToContent text.skipToNavigation

Kupuj w sklepie producenta i skorzystaj z Darmowej Dostawy już od 99zł!

Pokój młodzieżowy – inspiracje

Aranżacja pokoju młodzieżowego to nie lada wyzwanie. Nie dość, że pomieszczenie powinno być funkcjonalne i spełniać potrzeby głównego lokatora, to jeszcze musi wpisać się w gust nastolatka. Spójrz na nasze inspiracje pokojów młodzieżowych i wybierz optymalne rozwiązanie.

Co jest najważniejsze w pokoju młodzieżowym? Przede wszystkim to, by dorastający młody człowiek mógł poczuć się w swojej przestrzeni komfortowo i wygodnie uczyć się, relaksować i spędzać czas z przyjaciółmi. 


Inspiracją pokoju młodzieżowego powinien być przede wszystkim indywidualizm każdego nastolatka, jego zainteresowania i zwyczaje. Wnętrze musi oddawać jego charakter i potrzeby. Należy pamiętać również o tym, że świat nastolatka jest specyficzny i często odmienny od świata dorosłych.
 

Kolorystyka zgodna z gustem nastolatka

Jedno jest pewne – każdy nastolatek to indywidualista o różnych potrzebach, również w kwestii aranżacji wnętrza. Inspiracje pokoju młodzieżowego dla dziewczyn będą inne niż dla chłopców, inne dla młodego człowieka o spokojnym usposobieniu, a inne dla tych, których rozpiera energia. 

Warto, żeby kolor pokoju młodzieżowego był ściśle ustalony z nastolatkiem i jego preferencjami. Dla spokojnych osób, które lubią mieć dużo możliwości w zakresie aranżacji, idealny będzie pokój młodzieżowy szary. Daje on szansę dobierania różnych elementów wyposażenia i częstej zmiany wyglądu pomieszczenia – z szarym świetnie komponują się dodatki w różnych odcieniach, dzięki czemu pokój może się często zmieniać. 

Piękny i wyrazisty odcień szarości można osiągnąć malując ściany farbą ŚNIEŻKA Barwy Natury w odcieniu 167 klon srebrzysty.
 

A może mocny kolor?

 

Może się okazać, że marzeniem nastolatka nie jest szary czy biały pokój młodzieżowy, a ten pomalowany na mocny kolor. Warto zostawić dziecku swobodę, ale równocześnie podpowiedzieć, by intensywny kolor pokrywał jedną ścianę  w miejscu rozrywki, na przykład na ścianie, na której wisi telewizor. Natomiast przy biurku warto nanieść farbę o delikatnej barwie, co pozwoli skoncentrować się nastolatkowi na nauce.


Zbyt dużo mocnego koloru może sprawić, że stanie się on przytłaczający i pomieszczenie nie będzie odpowiednie do odpoczynku. Intensywnie kolorową ścianę można wyczarować przy pomocy farb MAGNAT Creative np. w odcieniu CR37 niepokorny turkus.


Więcej na ten temat przeczytasz w artykule: Jak pomalować pokój na dwa kolory?

Urządzanie pokoju nastolatka to nie jest łatwa sprawa. Dzięki pomalowaniu pokoju na pasujący do charakteru osoby odcień, możemy mieć pewność, że zaaranżujemy unikatowe i bardzo osobiste wnętrze, w który młoda osoba będzie czuła się przede wszystkim dobrze.

Oficjalny sklep producenta marek:

Metody dostawy

Przy zamówieniu powyżej 99 zł:

  •  

    Kurier 48h koszt dostawy 0 zł


Przy zamówieniu poniżej 99 zł:

  •  

    Kurier 48h koszt dostawy 12,99 zł

  •  

    Poczta Polska (list polecony) tylko testery, koszt dostawy 6,49 zł