text.skipToContent text.skipToNavigation

Kupuj w sklepie producenta i skorzystaj z Darmowej Dostawy już od 99zł!

Mozaiki drewniane na ścianę – zrób je sam! Podpowiadamy jak!

Mozaiki drewniane na ścianę to hit wśród nowoczesnych aranżacji wnętrz. Trzeba przyznać, że przygotowanie takiej okładziny nie zajmuje wiele czasu, szczególnie jeśli wybrany wzór nie będzie skomplikowany, a do tego nakład finansowy nie zrujnuje domowego budżetu. Jak wykonać drewnianą mozaikę na ścianę? Sprawdź nasze inspiracje!

Choć w aranżacjach dostępnych w aktualnych katalogach bardzo często możemy zobaczyć powierzchnie ścienne przemalowane kolorem białym lub pokryte betonem architektonicznym, także drewniane okładziny nie pozostają w takich wnętrzach bez znaczenia.
 

Drewno jako materiał najbardziej szlachetny, naturalny i uniwersalny na dobre rozgościł się już we wnętrzach zarówno skandynawskich, jak i tych z industrialnym zacięciem. Dzięki temu co rusz powstają nowe aranżacje z udziałem drewna, a oryginalne mozaiki prezentują się jeszcze lepiej niż dotychczas wykorzystane kruszce. Czy wiesz, że drewnianą mozaikę na ścianie możesz wykonać samodzielnie?

Drewniana mozaika na ścianie – oryginalne pomysły!

Wiele osób wprowadza drewno do swoich domowych wnętrz. Nie ma w tym niczego dziwnego, ponieważ to właśnie ten materiał uchodzi za wyjątkowo trwały i atrakcyjny wizualnie. Naturalne usłojenie wielu gatunków drewna wprowadza do wnętrza poczucie ciepła. Drewno wykorzystane w aranżacji wnętrz może stać się materiałem tak samo oryginalnym jak każdy inny nowoczesny kruszec. Warto jednak wykorzystać go dość nietypowo, bo układając w formę mozaiki ściennej.
 

Taka ozdoba ścienna będzie pełnić we wnętrzu nie tylko funkcję dekoracyjną, ale również praktyczną. Bo drewno idealnie ochroni ścianę przemalowaną standardową farbą. W przypadku wnętrz zaaranżowanych w stylu skandynawskim warto przemyśleć rolę drewnianej okładziny w miejscach szczególnie narażonych na zabrudzenia, np. przy wejściu do domu czy na ścianie pomiędzy blatami w kuchni. Drewno dzięki swoim właściwością i odpowiedniej obróbce może być odporne na uszkodzenia zewnętrzne, ale również plamy czy ścieranie.

Mozaika z drewna na ścianę – sprawdź, co możesz zrobić!

Ciekawym pomysłem na przystrojenie ściany drewnem może być wykorzystanie motywu krążków z drewna. Wystarczy przygotować kilka pniaków wybranego rodzaju drzewa, a następnie przyciąć je za pomocą piły na określoną szerokość. Krążki mocujemy klejem montażowym w określonym miejscu ściany. Nie ma znaczenia, że niektóre z nich będą nierówne – większe, mniejsze lub grubsze. Największy urok takiej mozaiki będzie tkwił właśnie w ich nonszalanckiej i nie zawsze idealnej fakturze.
 

Na ścianie w kuchni świetnie zaprezentuje się także drewniana mozaika w kształcie plastrów miodu. Będzie co prawda nieco trudniejsza do wykonania, bo każdy z kawałków drewna trzeba odpowiednio przyciąć, ale w nowoczesnym wnętrzu zaprezentuje się nad wyraz elegancko. Plastry miodu wykonane z drewna można też kupić w gotowej postaci, nadającej się od razu do udekorowania ściany. Niezależnie od tego czy wykonamy je samodzielnie czy kupimy w sklepie, warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie drewna, w celu uwydatnienia jego naturalnego piękna. Lakier Akrylowy marki VIDARON charakteryzuje się podwyższoną odpornością na ścieranie, zarysowania, uszkodzenia mechaniczne oraz plamy z kawy, herbaty i keczupu.
 

Drewnianą mozaikę na ścianie można wreszcie wykonać także z nierówno poprzycinanych kawałków drewna o kształcie kwadratu. Mozaika w tym wykonaniu i pomalowana na określony kolor zadziwi swoją prezencją.

Mozaika z drewna na ścianę – pamiętaj o impregnacji!

Choć drewno uchodzi za materiał szlachetny, uniwersalny i trwały, należy pomyśleć o jego dokładnym zabezpieczeniu, tak aby dekoracyjna mozaika pozostała w niezmienionej formie na długie lata Najlepiej pokryć całą drewnianą dekorację preparatem takim jak Bejca do Drewna marki VIDARON.

Bejca do Drewna Vidaron równomiernie wnika w drewno, nie pozostawiając na nim plam i nierówności. Tak powstała transparentna powłoka podkreśli naturalne piękno surowca, a co ważne – nie pozostawi tłustej warstwy. Drewniana mozaika na ścianie będzie dzięki niej zabezpieczona na kilka sezonów!

Oficjalny sklep producenta marek:

Metody dostawy

Przy zamówieniu powyżej 99 zł:

  •  

    Kurier 48h koszt dostawy 0 zł


Przy zamówieniu poniżej 99 zł:

  •  

    Kurier 48h koszt dostawy 12,99 zł

  •  

    Poczta Polska (list polecony) tylko testery, koszt dostawy 6,49 zł