text.skipToContent text.skipToNavigation

Drewniana ściana w salonie – zainspiruj się

Ciekawym pomysłem na wykończenie salonu jest pokrycie jednej ze ścian litym drewnem. Naturalny materiał wprowadza przytulną atmosferę i nigdy nie wychodzi z mody. Sprawdza się we wnętrzach rustykalnych, minimalistycznych i tych inspirowanych naturą. Zobacz, jak zaaranżować salon z drewnianą ścianą!

Dobór drewna i zabezpieczenie powierzchni

Do wnętrz tradycyjnych oraz inspirowanych stylistyką retro najlepiej pasują ciemne kolory drewna. Wybierz odmiany, takie jak lapacho, mahoń, orzech amerykański czy palisander i zabezpiecz je bezbarwnym lakierem do drewna.

Możesz także użyć tańszego drewna sosnowego, a następnie pomalować je bejcą do drewna lub VIDARON Lakierobejca Dekoracyjno-Ochronna Super Wydajna. Preparaty tego typu nie tylko chronią i pielęgnują powierzchnie, lecz także nadają im wybrany odcień.

Jasne drewno świetnie komponuje się z wnętrzami nowoczesnymi i minimalistycznymi. Zdecyduj się na sosnę, świerk lub dąb, aby uzyskać efekt nawiązujący do piękna natury. Na tle takiej ściany wyeksponuj kolekcję roślin doniczkowych, jasne tekstylia i dodatki.

Drewno w salonie – inspiracje

Drewno na ścianie powinno stanowić jedynie dekoracyjny akcent – nie pozwól, by zdominowało całe pomieszczenie. Najlepiej wykończyć w ten sposób jedną ścianę, na przykład tę za telewizorem, kominkiem lub kanapą. Możesz także zdecydować się na pionowy pas, który będzie się ciągnął również po suficie.

Zamiast prostych desek możesz także wybrać oryginalną kompozycję tworzącą prawdziwe dzieło sztuki. Baw się fakturą i formami geometrycznymi, aby Twój salon prezentował się wyjątkowo. Pamiętaj, aby pozostałe elementy wyposażenia pasowały odcieniem do wybranej okładziny ściennej. Parapety drewniane, meble i dodatki powinny tworzyć harmonijną całość.

Dobrym pomysłem jest także zestawienie materiałów o różnych fakturach – deski połącz z cegłą, stalą, skórą i miękkimi tekstyliami.

Oficjalny sklep producenta marek:

Metody dostawy

Przy zamówieniu powyżej 99 zł:

  •  

    Kurier 48h koszt dostawy 0 zł


Przy zamówieniu poniżej 99 zł:

  •  

    Kurier 48h koszt dostawy 12,99 zł

  •  

    Poczta Polska (list polecony) tylko testery, koszt dostawy 6,49 zł