text.skipToContent text.skipToNavigation

DARMOWA DOSTAWA OD 99ZŁ SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY KLIKAJĄC TUTAJ

Farby do metalu

Znaleziono: 36

Malowanie metalu – farby na rdzę i preparaty ochronno-dekoracyjne

Metalowe elementy i konstrukcje cechują się dużą trwałością, jeśli są odpowiednio wykończone. Stare przedmioty z kolei często wymagają odnowienia. W obu przypadkach przydadzą Ci się farby do metalu oraz inne preparaty o działaniu ochronno-dekoracyjnym.

Przygotowanie podłoża do malowania metalu

Zanim zaczniesz malować metal, powinieneś odpowiednio przygotować jego powierzchnię. Do tego celu wybierz specjalne preparaty do oczyszczania i odtłuszczania metalu, takie jak RAFIL Preparat Do Odtłuszczania. W niektórych przypadkach warto też zastosować podkładową farbę do metalu, taką jak ŚNIEŻKA Urekor S Podkład Antykorozyjny lub RAFIL Podkład Antykorozyjny, dzięki której podłoża zyskają właściwości antykorozyjne, albo taką jak ŚNIEŻKA Urekor C Podkład Chlorokauczukowy, która wzmacnia trwałość powłok dekoracyjnych.

Farby dekoracyjno-ochronne o zróżnicowanym zastosowaniu

Niezależnie od tego, czy szukasz farby do metalu, by pomalować ogrodzenie, szkielet mebli ogrodowych czy kwietniki oraz inne dekoracje domowe, w tym dziale znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz. Emalie akrylowe i olejno-ftalowe dostępne są w wielu kolorach do wyboru i można je stosować wewnątrz i na zewnątrz budynku. Wybierz specjalistyczne farby do metalu do malowania kaloryferów, dachów albo cechujące się podwyższoną odpornością na wysoką temperaturę. Tymi ostatnimi możesz malować metal, który często się nagrzewa, np. piece, rury wydechowe samochodów i obudowy kominkowe.

Farby na rdzę – łatwiejsze malowanie metalu

Szczególną grupą emalii do metalu farby na rdzę. Dzięki nim nie musisz gruntować powierzchni skorodowanych elementów przed ich odnawianiem. Są to bowiem preparaty 3 w 1: łączą funkcje gruntów, farb międzywarstwowych oraz farb nawierzchniowych. Wystarczy, że delikatnie oczyścisz podłoże i nałożysz na nie wybraną farbę na rdzę, taką jak ŚNIEŻKA Na Rdzę, dostępną w wielu wariantach kolorystycznych. Dzięki temu szybciej uporasz się z zaplanowanymi pracami renowacyjnymi i osiągniesz oczekiwane efekty mniejszym wysiłkiem.