text.skipToContent text.skipToNavigation

Kupuj w sklepie producenta i skorzystaj z Darmowej Dostawy już od 99zł!

Farby do drewna

Znaleziono: 24

Preparaty do drewna – renowacja, dekorowanie i zabezpieczanie konstrukcji

Drewniane konstrukcje cieszą się ogromną popularnością tak w mieszkaniach, jak i w ogrodach. Aby jednak efektownie wyglądały i zachowały swoje właściwości jak najdłużej, należy je odpowiednio wykańczać i dekorować. Potrzebne do tego impregnaty, lakiery, farby do drewna i wiele innych preparatów znajdziesz właśnie w tym dziale.

Farby do drewna – renowacja w kolorze

Kolorowe powłoki na elementach drewnianych to dobrze znane i popularne rozwiązanie. Farby do drewna stosuje się często do dekoracji mebli domowych oraz po to, by ożywić wystrój ogrodów czy placów zabaw. Wiele emalii do drewna, np. ŚNIEŻKA Supermal® Emalia Akrylowa może być stosowanych na elementach, z którymi bezpośredni kontakt mają dzieci. Warto sprawdzić, czy takie preparaty do drewna spełniają normy bezpieczeństwa zabawek.

Jeśli chcesz odnowić i nadać żywy kolor altanom, meblom ogrodowym czy drewnianym ogrodzeniom, wybierz farbę do drewna tworzącą powłokę chroniącą przed czynnikami atmosferycznymi, taką jak ŚNIEŻKA Supermal® Emalia Akrylowa czy ŚNIEŻKA Supermal® Emalia Olejno-ftalowa.

Farby do drewna dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej – znajdziesz tu preparaty w stonowanych, pastelowych, a nawet bardzo intensywnych barwach.

Ochrona drewna – impregnaty, oleje, lakiery czy bejce?

Stając przed wyzwaniem wykończenia surowego drewna – tak, by pozostawić jego naturalny charakter – natkniesz się na wiele preparatów do drewna. Pierwszymi z nich są lakiery do drewna, które tworzą na podłożach bezbarwną powłokę eksponującą surowiec i chroniącą przed zarysowaniami. Z kolei zadaniem bejcy do drewna jest wyrównanie kolorytu materiału. Często wybieranymi produktami są lakierobejce do drewna, które zarówno dekorują, jak i zabezpieczają drewno.

Po impregnaty do drewna sięgnij wtedy, gdy zależy Ci na kompleksowej ochronie elementów przed biokorozją, uszkodzeniami mechanicznymi i czynnikami atmosferycznymi – świetnie sprawdzi się tutaj np. ŚNIEŻKA Drewkorn® Expert Impregnat Ochronno-Dekoracyjny lub VIDARON Impregnat Ochronno-Dekoracyjny Powłokotwórczy. Podobnie działają oleje do drewna, te jednak wnikają głęboko w jego strukturę, wzmacniając ją, ale w przeciwieństwie do lakieru nie pozostawiają warstwy zewnętrznej zabezpieczającej przed zarysowaniami.

Oficjalny sklep producenta marek:

Metody dostawy

Przy zamówieniu powyżej 99 zł:

  •  

    Kurier 48h koszt dostawy 0 zł


Przy zamówieniu poniżej 99 zł:

  •  

    Kurier 48h koszt dostawy 12,99 zł

  •  

    Poczta Polska (list polecony) tylko testery, koszt dostawy 6,49 zł