text.skipToContent text.skipToNavigation

Kupuj w sklepie producenta i skorzystaj z Darmowej Dostawy już od 99zł!

4 kolory do biura, które wpływają na motywację i koncentrację w pracy

Przestrzeń biurowa powinna mobilizować do działania, zachęcać do pracy i pomagać skupić uwagę na najistotniejszych kwestiach dnia codziennego. Pokazujemy, które kolory warto wybrać do biura, tak aby twoje otoczenie pobudzało kreatywność i wyzwalało pozytywną energię. Sprawdź, jak pomalować pokój do pracy!

Kolory do biura i ich wpływ na pracę

Psychologia kolorów to dziedzina, która zgłębia wpływ kolorów na nasze emocje. Nie jest tajemnicą, że niektóre barwy potrafią pobudzać (czerwień), inne uspokoić (błękit), a nawet poprawić apetyt (pomarańcz). Wniosek: paleta barwna wnętrza, w którym się znajdujesz, ma niebagatelny wpływ na twoje samopoczucie. Zatem utrzymanie odpowiedniej kolorystyki w miejscu pracy to priorytet w urządzaniu przestrzeni. Powinny motywować do działania, pomagać w koncentracji, tworzyć harmonijną atmosferę sprzyjającą wysokiej wydajności.

Kolor ścian do biura – barwy podnoszące wydajność i koncentrację

 • Niebieskie kolory ścian w biurze. Barwa niebieska niesie spokój i pozwala na lepszą koncentrację na zadaniach. Niebieski podniesie twoją wydajność nawet przy trudnej i odpowiedzialnej pracy umysłowej. Ten kolor budzi zaufanie i dodatkowo ma moc optycznego „chłodzenia” przestrzeni, przez co sprawdzi się w mocno nagrzewających się pomieszczeniach, (np. MAGNAT Ceramic C39 naturalny turkus)
   

 • Zielone kolory do biura. Pracujesz przy komputerze? Szybko dopada cię zmęczenie? Jeśli tak, twoje biuro powinno obfitować w zieleń – od intensywnego koloru, np. na jednej ze ścian, aż po obecność dużej ilości roślin doniczkowych i zielonych dodatków. Zieleń, podobnie jak niebieski, odpręża i pozwala się skupić. Co ważne pozytywnie wpływa na wzrok, dlatego przynosi ulgę zmęczonym oczom, (np. MAGNAT Ceramic C41 zielony diament)
   

 • Jaki kolor do kreatywnego biura? Żółty! Żółć jest pełna optymizmu i wywołuje chęć do działania. Podobne właściwości mają również barwy pomarańczowa i czerwona. Żółte biuro z pewnością doda ci energii i zwiększy chęć do pracy. Staraj się jednak wybierać stonowane odcienie – intensywny żółty czy czerwony na dłuższą metę mogą bowiem drażnić i przeszkadzać w koncentracji. (np. MAGNAT Ceramic C16 złocisty topaz)
   

 • Szare i białe kolory ścian w biurze. Modne połączenie delikatnych szarości i bieli to dobra baza do stworzenia biura w stylu skandynawskim. Minimalistyczna biało-szara przestrzeń, ozdobiona dodatkowo np. jednym intensywnym kolorem wyciszy i pozytywnie wpłynie na skupienie uwagi w codziennej pracy. Staraj się używać szarego z rozmysłem – nadmiar tej barwy może być bowiem przygnębiający. (np. MAGNAT Ceramic C1 biały diament i C47 finezyjny opal)

Jakie kolory do biura wybrać z palety MAGNAT Ceramic?

Do malowania ścian w biurze wybierz farbę, która jest odporna na szorowanie i zmywanie, nie absorbuje zabrudzeń, a pomalowaną powierzchnię można bez przeszkód dezynfekować. Produktami, które spełniają wszystkie te warunki są ceramiczne farby z linii MAGNAT Ceramic. Zostały one stworzona na bazie najwyższej jakości żywic i pigmentów z myślą o najbardziej wymagających odbiorcach.
 

Produkt zapewnia doskonałe krycie oraz wydajność i nie chlapie podczas malowania. MAGNAT Ceramic zapewnia trwałe kolory odporne nawet na intensywną eksploatację i trudne plamy. Farba położona na gładkim podłożu zapewnia trwały kolor, odporny na intensywne użytkowanie, zwłaszcza w pomieszczeniach użyteczności publicznej, przez co jest szczególnie polecana do malowania biur.

W twórczych przestrzeniach nie bój się eksperymentować z mocniejszymi barwami, a w spokojnych i wymagających skupienia biurach stawiaj na biele, szarości i odcienie niebieskiego. Przede wszystkim zaś dobieraj kolory w taki sposób, aby aranżacja przestrzeni.

Oficjalny sklep producenta marek:

Metody dostawy

Przy zamówieniu powyżej 99 zł:

 •  

  Kurier 48h koszt dostawy 0 zł


Przy zamówieniu poniżej 99 zł:

 •  

  Kurier 48h koszt dostawy 12,99 zł

 •  

  Poczta Polska (list polecony) tylko testery, koszt dostawy 6,49 zł